W 2022 roku czeka nas wiele wolnych i długich weekendów, które warto poświecić na wycieczki po Polsce. Zaplanuj wyprawę na Mazury!

Niedawno rozpoczął się 2022 rok, a to oznacza, że warto zerknąć w kalendarz i zacząć planowanie wycieczek i dłuższych wypadów. Okazuje się, że wolnych „długich weekendów” w tym roku będzie dość dużo. Spędź je zatem, odkrywając uroki naszego kraju – m.in. na Mazurach. 

Sylwester na Mazurach 

Pierwsza możliwość jest już na samym początku 2022 roku, co zapowiada dobry czas na różne plany i wyprawy. Można mianowicie skorzystać z dodatkowego dnia wolnego, bo 1 stycznia wypada w sobotę. Oznacza to, że osoby zatrudnione na umowie o pracę, będą mogły odebrać sobie dzień wolny – zgodnie z polskim prawem za święto przypadające w sobotę przysługuje nam wolny inny dzień. Jeśli odbierzesz go sobie w piątek, możesz wybrać się na co najmniej 3 dni. 

Długie weekendy – kiedy na Mazury?

W 2022 roku wiele świąt wypada w „środku tygodnia”, a to oznacza, że będą trzy wolne poniedziałki i dwa wolne czwartki i wtorki. Taka konfiguracja pozwala zaplanować naprawdę dłuższy pobyt niż tylko weekend. 

Na następną okazję nie trzeba długo czekać. Święto Trzech Króli obchodzimy już 6 stycznia, czyli w czwartek. Jest to zachęta do skorzystania z urlopu i zaplanowania kolejnego dłuższego weekendu.

Następna możliwość na długi weekend na Mazurach będzie w kwietniu, bo będziemy obchodzić Wielkanoc. 18 kwietnia będzie poniedziałek wielkanocny. Nie gorzej wygląda też maj. 1 Maja będzie w niedzielę, a z kolei 3 Maja we wtorek. Można wziąć urlop w poniedziałek, by zaplanować sobie pobyt nawet na cztery dni.

Wiele osób lubi podróżować od czerwca, bo robi się coraz cieplej, a wokół bardziej zielono. Takie warunki sprzyjają zwiedzaniu, spacerom i aktywnościom fizycznym. Boże Ciało wypada 16 czerwca, w czwartek. Warto zaplanować sobie zatem urlop w piątek, aby zyskać także cztery dni wolne.

W sezonie wakacyjnym wypad na Mazury lub w inne malownicze miejsce można zaplanować w sierpniu. 15 sierpnia będzie Święto Wojska Polskiego. Jest to poniedziałek, a zatem można złożyć podanie o urlop na piątek, by móc planować kolejny w 2022 roku czterodniowy weekend.

Od tego czasu trzeba jednak poczekać dłużej na kolejną taką możliwość. Dopiero w listopadzie będzie Wszystkich Świętych, a 1 listopada 2022 roku wypada we wtorek. Nie jest to pora popularna na krajowe wycieczki, większość osób szuka wtedy raczej tanich lotów za granicę.

Może zainteresuje Cię też