Puszcza Piska zmienia się w… wioskę narciarską! Teraz możesz wybrać się także na Mazury, by oddać się zimowemu szaleństwu na nartach.

Na Mazury na narty? Tak!

Gmina Pisz udowodnia, że mazurski region jest równie atrakcyjny zimą, co wiosną oraz latem. Proponujemy wycieczkę do Puszczy Piskiej również miłośnikom jazdy na nartach! Niedaleko miasta Piszcz znajduje się mianowicie mała miejscowość Wiartel, która w sezonie zimowym zamienia się w wioskę narciarską. Można wybrać się tu z własnym sprzętem albo wypożyczyć narty biegowe i ruszyć na spacer lub bieg jedną z wielu tras narciarskich w Puszczy Piskiej. To również odpowiednie miejsce, by nauczyć się stawiać pierwsze kroki na nartach.

Do wyboru jest sześć tras o łącznej długości 35 kilometrów – niebieska, zielona, czerwona, dwie żółte i czarna. Większość z nich jest stosunkowo prosta i równa, poradzą sobie nawet najmłodsi i początkujący amatorzy sportów zimowych. Są one udostępniane bezpłatnie od listopada do marca każdego roku. 

Szlaki są dobrze oznakowane, by narciarze nie pogubili się i nie mieli problemów podczas jazdy. Dla zaawansowanych jest szlak czarny, który łączy Wiartel i Ruciane-Nidę i liczy około 25 km. Dla początkujących albo na wycieczkę z małymi dziećmi odpowiednia jest trasa 6-kilometrowa, która prowadzi w kierunku Jabłoni.

Wybierz trasę narciarstwa biegowego o odpowiednim stopniu trudności w Puszczy Piskiej w bliskości mazurskich jezior.

Może zainteresuje Cię też