Noc w wygodnym łóżku hotelowym czy spanie pod gołym niebem?

Planowanie podróży powinno być emocjonujące i powinno wzbudzać w nas ekscytację…ale czy naprawdę tak jest? Wiele osób czuje spore zakłopotanie w związku z zaplanowaniem trasy, noclegu czy atrakcji na miejscu. W momencie rezerwacji zakwaterowania zależy nam na wyborze najlepszej oferty w jak najniższej cenie. Często hotele lub pensjonaty finalnie nie spełniają naszych oczekiwań a zdjęcia obiecanego zakwaterowania różnią się od rzeczywistości.


Zatem jak zaplanować nocleg który spełni nasze oczekiwania i przy którym nie wydamy fortuny? Poniżej wypisaliśmy kilka sposobów na zapewnienie sobie i swoim bliskim atrakcyjnego lokum.


Zakwaterowanie przez Booking lub Airbnb

Skorzystanie z takich portali jak Booking, Airbnb czy Trivago jest świetnym rozwiązaniem gdy chcemy uniknąć brania tak zwanego “kota w worku”. Każda oferta opublikowana na wyżej wymienionych portalach zawiera szczegółowy opis, zasady zakwaterowania, zdjęcia i co najważniejsze opinie zamieszczane przez gości, które mogą być kluczowe przy wyborze danego miejsca.


Wynajem gospodarstwa agroturystycznego

Jest to oferta skierowana głównie dla miłośników przyrody. Położone z dala od ruchliwej drogi, otoczone łąkami i polami domki pozwalają poczuć dużą swobodę i wytchnienie od zgiełku miasta. Wypij poranną kawę słuchając śpiewu ptaków i rozkoszuj się ciszą! Gospodarstwa agroturystyczne są zazwyczaj świetnie wyposażone i dostosowane do wyjazdu z dziećmi. W ciągu dnia możesz udać się na wycieczkę trekkingową, jazdę na rowerze czy kąpiel w jeziorze, a wieczorem zrobić grilla lub ognisko. 


Wynajem kampera/przyczepy kempingowej

Planując swoją następną podróż, wyobraź sobie możliwość zabrania komfortu własnego domu ze sobą. Wynajmując kampera lub przyczepę kempingową można doświadczyć podróżowanie w komforcie i stylu, co przy okazji daje wspaniałą okazję do zbliżenia się do siebie podczas podróży do i z miejsca przeznaczenia. Osoby podróżujące kamperami nie muszą wiele planować, mogą przemieszczać się po różnych zakątkach kraju bez obaw związanych z rezerwacją hoteli. Szeroka gama floty pozwala podróżującym dopasować co najlepiej odpowiada ich potrzebom lub upodobaniom. 

Pole namiotowe

 Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczony, czy początkujący w biwakowaniu,  spanie w namiocie pod gołym niebem jest sporym wyjściem poza swoją strefę komfortu, którego nie każdy jest się w stanie podjąć. Spędzenie wakacji w ten sposób może przynieść niezapomniane wspomnienia i dać lekcję życia. Tak jak w przypadku przyczep kempingowych, nie musisz ograniczać się co do jednego miejsca pobytu, możesz sprawnie przemieszczać się między polami kempingowymi szukając nowych wrażeń i możliwości. Tego typu wyjazd pozwala na nawiązanie wielu nowych znajomości i niesamowitych przeżyć.Może zainteresuje Cię też

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *